Czy najnowsze technologie mogą być natchnieniem dla inwencji ludzkiej?
Nie inaczej. Najnowsze odkrycia branży IT inspirują do tworzenia coraz nowszych rozwiązań. Technologie informatyczne są na tyle skalowalne, że zastosowanie ich do wspomagania systemów automatyki w budynkach nie stanowi większego problemu.
Branża elektroniczna wspiera systemy automatyki budynkowej, organizując pracę współdziałających ze sobą sekcji systemu, który zapewnia komfort mieszkańcom.

Początki Systemów BMS

Swoje początki BMS miał w Ameryce na początku zeszłego wieku. Co prawda w swoich początkach, ze względu na niedojrzałość technologii, był jedynie chwytem marketingowym. Z biegiem lat jednak technologia dorosła do oczekiwań i idea rozkwitła. Do Europy dotarła niestety dość późno, a to za sprawa wielu kryzysów, które w tym czasie ominęły USA i cały kontynent północnoamerykański.

Podział Systemów Zarządzania Budynkami

System zarządzania budynkiem można podzielić na dwie zasadnicze części. Pierwsza zapewnia komfort mieszkańcom. W skład wygodnej sekcji wchodzą wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie, system audio-wideo i strefa parkingowa.

Druga część to strefa związana z zasilaniem, czyli zabezpieczenia, sieć przewodów, oświetlenie, zasilanie awaryjne, monitoring i urządzenia pomiarowe.

Kategorie: Budownictwo