Ciepła woda to naprawdę ważna i wygodna usługa, która wiele lat temu nie była tak oczywista i automatyczna jak dzisiaj. W rzeczywistości wraz z upływem czasu i postępem wymyślano różne rozwiązania, aby uzyskać i mieć zawsze pod ręką nie tylko zimną wodę bieżącą, ale także bieżącą wodę o gorącej i regulowanej temperaturze.

Elektryczny Podgrzewacz Wody

Wśród tych rozwiązań z pewnością na jednym z pierwszym miejsc znalazł się elektryczny podgrzewacz wody, który stopniowo doczekał się kolejnych modeli i technologii. W rzeczywistości na rynku można znaleźć podgrzewacze wody opalane drewnem, podgrzewacze wody gazowe, ale również i elektryczne przepływowe podgrzewacze wody.

Natychmiastowy elektryczny podgrzewacz wody jest urządzeniem bezzbiornikowym. Dlatego w przeciwieństwie do klasycznych elektrycznych podgrzewaczy wody wymaga mniej miejsca, ponieważ jest znacznie bardziej kompaktowy i mniejszy.

Jest to możliwe dzięki temu, że tego typu elektryczny podgrzewacz wody pełni funkcję podgrzewania wody natychmiast po odkręceniu kranu. Co oznacza również, że prowadzi to do mniejszego zużycia energii. Gdyż pobiera prąd tylko w momencie, którego potrzebuje użytkownik bez konieczności utrzymywania dużej ilości wody w wysokiej temperaturze. Dlatego jest to bardzo przydatne i niezbędne urządzenie dla tych, którzy z różnych powodów nie mają możliwości podłączenia do kotła.

Należy wziąć pod uwagę, że natychmiastowy elektryczny podgrzewacz wody, który nie ma zbiornika na wodę, ma również niższy przepływ gorącej wody. Często niewystarczający, aby na przykład wziąć prysznic w domu, w którym jest więcej niż jedna osoba.

Moc Podgrzewacza Elektrycznego

Moc przepływowego elektrycznego podgrzewacza wody jest wyrażona w kW. Jej wielkość wpływa na stopień sprawności urządzenia. W tym przypadku wpływa również na szybkość podgrzewania wody i ilość podgrzanej wody w ciągu minuty.
Na rynku można znaleźć różne modele tych urządzeń różniące się mocą. Dlatego dobrze jest dobrać odpowiedni zakres mocy. Lepiej nie ryzykować instalowania urządzenia o znacznie niższej mocy niż konkretne potrzeby, ani też urządzenia o znacznie wyższej mocy. Dzięki czemu możemy ograniczyć nadmierne zużycie energii.
Dane dotyczące tej funkcji są zawsze podawane w ramach poszczególnych parametrów w pakiecie.

Pozwala to na wzięcie pod uwagę sytuacji rodzinnej. Jeśli mieszkamy z żoną i mamy dzieci, powinniśmy zdecydować się na urządzenie o większej mocy. Jeśli więc potrzebujemy podgrzewacza wody do bardziej wydajnego użytku i nie chcemy zainstalować klasycznego podgrzewacza wody, musimy zdecydować się na natychmiastowy elektryczny podgrzewacz wody z najwyższą możliwą mocą.
Przepływowy elektryczny podgrzewacz wody jest bezzbiornikowy. Dzięki czemu ma on bardzo małe i kompaktowe rozmiary w porównaniu z klasycznym elektrycznym podgrzewaczem wody.
Należy jednak zwrócić uwagę na pewien ważny aspekt. W rzeczywistości, niektóre modele mają możliwość posiadania małego zbiornika, który, choć mały, niesie ze sobą zawsze pewne obciążenie. Z tego powodu zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy sprawdzić, czy zbiornik jest obecny, czy nie. Jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią, decydując się na natychmiastowy elektryczny podgrzewacz wody z małym zbiornikiem. Może to okazać się bardzo wygodnym i skutecznym rozwiązaniem.
Należy pamiętać, że modele dzielą się na urządzenia, które można zainstalować w poziomie i modele instalowane w pionie. W tym przypadku nie ma lepszego lub gorszego modelu, ponieważ najlepszym wyborem jest ten, który najlepiej pasuje do dostępnej przestrzeni.

Zaletami takiego elektrycznego podgrzewacza wody jest minimalna potrzeba konserwacji i obsługi, jest to również produkt, który jest łatwy w instalacji i nie wymaga gazu. Ta ostatnia cecha czyni go idealnym do zastosowania wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można używać urządzeń gazowych.

Kategorie: Budownictwo