W naszym sklepie dostępnych jest kilka modeli wilgotnościomierzy do drewna, produkowane przez polską firmę Tanel. Umożliwiają wnikliwy pomiar wilgotności badanego drewna, od 6% do nawet 100% wartości bezwzględnej. Bezprzewodowe przyrządy pomiarowe w zależności od modelu, pozwalają dokonać pomiaru wilgotności nawet 270 gatunków drewna. Modele różnią się między innymi wbudowanymi elektrodami do pomiaru: ręczną, młotkową lub bezwładnościową. Wilgotnościomierze stają się nieodzownym elementem pracy w przemyśle drzewnym, leśnictwie oraz podmiotów produkujących wyroby z drewna. W wielu przypadkach określona wilgotność drewna ma ogromne znaczenie podczas dalszej obróbki materiału.

Nowoczesny, elektroniczny model HIT-3 pozwala na pomiar bez konieczności stosowania jakichkolwiek elektrod, czy przewodów. Urządzenie wykonane z bardzo odpornych materiałów. Korpus ze stali chromowanej, z kolei elektrody z ulepszonej cieplnie stali gatunkowej 40H. Ergonomiczny uchwyt, pozwala na pewnych i bezpieczny chwyt w trakcie wykonywania pomiaru. A budowany wyświetlacz na trzonku, pochłania energię uderzenie zapewniając wysoką niezawodność miernika przez długie lata. Urządzenie charakteryzuje się niskim poziomem prądu, bateria wystarcza na ok. 5 tysięcy pomiarów.

Istnieje możliwość zakupu wilgotnościomierza wraz z oficjalnym świadectwem wzorcowania, wydanym przed Okręgowy Urząd Miar.

Wilgotnościomierz do drewna TANEL HIT-3

Wilgotnościomierz do drewna Tanel WRD-100