Nadchodzi nowa seria plotek i spekulacji na temat tego, nad czym firmy technologiczne pracują za zamkniętymi drzwiami.

1. PSVR 2.

Niezależnie od tego, czy fascynuje Cię granie Virtual Reality, czy nie, Sony najwidoczniej polubił tę koncepcję.
Mianowicie, rysunki patentowe tego, co może być nową formułą, która nastąpi po PSVR 2 (PlayStation Virtual Reality 2), są dostępne w bibliotece patentowej Patentscope.

PSVR pojawił się na rynku już po pewnym czasie od wprowadzenia PS4, właściwie trzy lata po samej konsoli.
W tym sensie jest mało prawdopodobne, że PSVR2 zostanie wydany wraz z konsolą PS5, która ma wejść do sprzedaży pod koniec roku.

Jest to jednak ekscytujące, przynajmniej biorąc pod uwagę, jak dobrze bawiliśmy się PSVR pierwszej generacji.
W zgłoszeniu patentowym opis technologii jest następujący:
Jednostka sterująca steruję się przez rękę użytkownika i obejmuje: wiele jednostek czujnikowych, które wykrywają palce użytkownika; oraz część podtrzymującą czujnik podtrzymującą jednostki czujnikowe. Część podporowa podpiera część czujnikową, dzięki czemu można zmienić odległość między zestawionymi czujnikami.

2. Apple StudioPods.

Mówi się, że 31 marca Apple zorganizuje konferencję prasową, aby zaprezentować następną generację różnych produktów Apple.
Jak zwykle nie wiadomo dokładnie, które produkty zostaną wprowadzone na rynek, ale najczęściej mówi się, że zostanie przedstawiony iPhone SE2.

Zrzuty ekranu z tego, co powinno pojawić się w sieci sklepów Target w USA niedawno pojawiły się w Internecie, co przede wszystkim wzbudziło podejrzenie, że premiera Apple nastąpi w najbliższej przyszłości.
Być może najbardziej ekscytujący był produkt zatytułowany „Apple Airpods (X Generation)”, który nagle znalazł się w internetowym katalogu sklepu – za zgrabną kwotę 399 USD.

Już w 2018 roku analityk Apple Ming-Chi Kuo ogłosił, że Apple pracuje nad produkcją słuchawek nausznych i że mogą pojawić się pod koniec 2018 roku. Mimo wszystko tak się nie stało.
Mimo to podana cena będzie pasować do tych, które można znaleźć w najlepszych modelach słuchawek na dzisiejszym rynku. AirPods pro został wydany pół roku temu, więc spekuluje się, że to słuchawki o nazwie StudioPods mogą być związane z artykułem w sklepie internetowym Target.

Oprócz wycieku z Target, w ciągu ostatniego roku podejrzana była działalność patentowa dotycząca potencjalnej pary słuchawek Apple. W patencie z 2016 r., który został ostatnio zaktualizowany w 2019 r., widać rysunek, który jest niezaprzeczalnie podobny do pary słuchawek – i jest opisany mniej więcej tak:
Słuchawki zawierają regulowane pasmo słuchawkowe. Ponadto, opaska na słuchawki może zawierać mechanizm hamujący umieszczony pomiędzy częścią wewnętrzną i zewnętrzną oraz część słuchawkową.
Apple nie skomentował wycieku z Target, ani nie ogłosił, że StudioPods pojawią się w bliskiej lub odległej przyszłości.

3. Słuchawki oczyszczające powietrze Dyson.

W ostatnich latach aktywna redukcja szumów zrewolucjonizowała przemysł słuchawek. Efekt, który w zależności od jakości słuchawek daje poczucie bycia sam na sam z tobą i wybranym plikiem audio, stał się istotną częścią codziennego życia wielu ludzi.

Przyjrzeliśmy się patentowi na dość unikalny zwrot w koncepcji słuchawek.
Producent domowych technologii Dyson, który znany jest z produkowania z odkurzaczy i suszarek do włosów. Chcę produkować słuchawki, które oczyszczają powietrze, którym oddychasz, jednocześnie słuchając pożądanego dźwięku.

Tytuł patentu brzmi bezpośrednio „przenośny oczyszczacz powietrza”. Pierwsza część głośnikowa składa się z zespołu filtra, wirnika do tworzenia przepływu powietrza przez zespół filtra, silnika napędzającego wirnik oraz wylotu powietrza. Za zespołem filtra w celu odprowadzenia filtrowanego strumienia powietrza, który jest filtrowany przez kompozycje głośników.

Nie jest tak łatwo przekształcić to sformułowanie w rzeczywisty obraz tego, jak mogłyby wyglądać słuchawki. Projektant Sarang Sheth uważa, że koncepcja brzmi tak fajnie, że nie pozwolił sobie na wizualizację opisu za pomocą własnych szkiców.

Technologia może być bardzo przydatna w obszarach z zanieczyszczonym powietrzem lub w obszarach o słabej wentylacji. O ile wiemy, dzięki tej technologii Dyson jako pierwszy na rynku połączy słuchawki z wentylacją powietrzną.
Jednak technologia wentylatora może stanowić wyzwanie dla jakości dźwięku słuchawek i czekamy na prototyp. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na prototyp.

Kategorie: Elektronika