Miasteczko Gumi, Państwo Korea Południowa – Fabryka urządzeń elektronicznych Samsung skrywa w sobie prawdziwą salę tortur. To w niej można odnaleźć np. Koreańczyka czyszczącego sumiennie wyświetlacz najnowszego modelu telefonu szczotką drucianą. Na następnym stanowisku znajduje się punkt w którym pieści się wyroby Samsunga paralizatorami.

Testy wytrzymałości

W jednym z pomieszczeń testowych, młody pracownik umieścił tablet na krawędzi unosi go około trzy metry nad podłogą. Kilka sekund później, słychać huk rozbijanego telefonu o ziemię powtarza się to trzysta razy, aby upewnić się, że tablet będzie nadal pracować.

Inne pomieszczenia są nieco mniej drastyczne, można znaleźć w nich lodówki, lampy nagrzewające i ciekawe srebrne urządzenie, mechaniczne ramiona ciągle naciskając przycisk w telefonie sprawdza czy wytrzyma on ponad 200. 000 razy kliknięć. Producent zapewnia, że nie tylko produkuje ale również testuje. Gadżety takie jak Galaxy S4, Galaxy Note 3 również przeszły skomplikowany zestaw testów sprawnościowych i wytrzymałościowych. Dopiero, gdy wszystkie zadania są zaliczane z pomyślnością Samsung zapewnia o trwałości swoich produktów.

Kategorie: Elektronika