Gadżeciarze i fani rozwoju technologicznego jednogłośnie stwierdzą, że myszka komputerowa to już przeżytek. Po co komu gryzoń pałętający się przy komputerze, skoro wszystko można już obsługiwać za pomocą dotyku? Kilka szybkich ruchów i można bez problemu przeglądać dokumenty, pisać teksty, a nawet grać. Wszystko to bez irytujących dźwięków klikania.

Mimo wszystko myszka wciąż jest popularnym kontrolerem, a wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej pracy. Ba, rynek myszek komputerowych wciąż ma do zaoferowania coraz to nowsze i lepsze modele.

Przyszłość Myszek Komputerowych

Fani FPS-ów nie mają żadnych wątpliwości. Ekrany dotykowe nie pozwalają w pełni cieszyć się grą. I chociaż dąży się obecnie do opracowania coraz to nowszych i lepszych technologii sterowania, póki co rozwiązania te zupełnie nie cieszą. Okazuje się bowiem, że nie można jednocześnie chodzić i strzelać, co w przypadku tego typu gier komputerowych jest wręcz absurdalne.

Również koszt wymiany myszki na nową nie jest tak wysoki, jak to ma miejsce w przypadku awarii ekranu dotykowego. Ba, zepsuta myszka nie oznacza, że całe urządzenie jest bezużyteczne. Niedziałający ekran dotykowy w tablecie uniemożliwia praktycznie korzystanie z urządzenia.

Choć ekrany dotykowe to rozwiązanie niezwykle praktyczne i potrzebne, nie da się ukryć, że myszka nie zniknie tak szybko z naszych biurek.

Zobacz Również – Ekstremalny Test Myszek na YT