Posiadacze smartfonów borykają się z nie lada problemem – bateria. Czas użytkowania telefonu z włączonym GPS-em to raptem 2-4 godziny. Sposobem na wydłużenie tego okresu może być zakup dodatkowej baterii. Co, jeśli mamy urządzenie z niewymienialną baterią?

Ładowarka solarna – na co zwrócić uwagę

Rozwiązaniem jest zakup zewnętrznej baterii, opcjonalnie z wbudowanym ogniwem fotowoltaicznym, tzw. ładowarki solarnej. Wstępnie urządzenie ładujemy z sieci (kontaktu), trwa to najkrócej, później do doładowywania możemy wykorzystać światło słoneczne. Urządzenia pozwala powtórnie naładować baterię w smartfonie, co znacznie wydłuża czas działania telefonu.
Warto pamiętać, by pojemność ładowarki solarnej wynosiła minimum 1, 5 raza więcej od pojemności baterii naszego smartfona. Ważne jest także dobranie odpowiedniego prądu ładowania. Przykładowo prąd ładowania popularnych na naszym rynku smartfonów Microsoft Lumia powinien wynosić przynajmniej 500 mA. W zestawie z ładowarką solarną powinny znajdować się również najbardziej powszechne złącza i przejściówki, w tym USB, miniUSB i microUSB.

Ładowarka solarna niezastąpiona w prodróży

Zakres wykorzystania akumulatora, typu ładowarka solarna przy jego obecnych cenach wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla turystyki rowerowej i górskiej. Duża liczba końcówek w zestawie pozwoli również doładować tablet, mp3, aparat fotograficzny, GPS.

Kategorie: Elektronika