Z każdym rokiem popularność gier komputerowych wzrasta co zwraca uwagę producentów akcesoriów komputerowych, jednym z najważniejszych jest klawiatura. W ostatnich latach powstaje co raz więcej modeli dedykowanych graczom, wybór jest na tyle szeroki, że może postawić typowego lajka przed niemałym dylematem.

Dopasowanie do rodzaju gier

Pierwszą rzeczą jaką musimy wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniej klawiatury jest to w jakie gry lubimy grać. W grach strategicznych, mmo rpg, crpg i w różnego rodzaju symulatorach zwykle używamy bardzo dużej ilości kombinacji klawiszy, idealnym rozwiązaniem więc będzie klawiatura wyposażona w dodatkowe programowalne przyciski które powinny w znacznym stopniu ułatwić nam rozgrywkę, a nawet dać pewną przewagę nad innymi graczami.

Dodatkowo, najlepiej wybrać klawiaturę z dużym skokiem klawiszy ponieważ daje lepsze wyczucie i kontrolę lecz jest to kwestia drugorzędna zależna od naszego gustu. Jeżeli jednak przepadamy za bardziej dynamicznymi grami gdzie używa się zwykle tylko kilka przycisków, a najważniejsza jest szybkość, czyli wszelkiego rodzaju Shootery i gry zręcznościowe, powinniśmy wybrać klawiaturę z możliwością programowania macr które ułatwią nam proste czynności wymagające, dla przykładu, kombinacji kilku klawiszy i kliknięć lub wyboru którejś opcji z prostego menu. Za pomocą macra taka operacja zajmuje dosłownie milisekundy nie rozpraszając przy tym naszej uwagi, a jak wiemy, w takich grach to właśnie one decydują o naszym sukcesie bądź porażce.

Przy grach nie wymagających od nas używania multum skrótów ani maksymalnego czasu reakcji, powinniśmy skupić się głównie na naszym komforcie, polecam więc w takim wypadku wybrać klawiaturę z małym skokiem klawiszy, która będzie cicha i bardzo wygodna.

Kategorie: Elektronika